ÜMİT KAYA

1973 Ankara Çamlıdere doğumlu olan Ümit KAYA ; Yenimahalle EML Elektronik bölümünü bitirdikten sonra 9 Eylül Üniversitesi İİBF Maliye Bölümünden mezun oldu.Uzun yıllar uluslararası fon ve portföy yöneticiliği yapan KAYA, şu anda UK Investment Group Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.Evli ve bir kız babası olan Ümit KAYA, siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında da aktif görevler almış durumda.
 

Üniversite yıllarında da siyasetle uğraşan, ANAP Üniversite Teşkilat Başkanlığı yapmış olan ve 2009-2012 yılları arasında AK Parti Yenimahalle İlçe yönetimine seçilen Ümit KAYA yaptığı aktif siyasetle kendini topluma tanıttı. Çamlıdere ve Doğa Dostları Derneği kurucu üye ve Başkan Yardımcılığında iken yapmış olduğu sosyal sorumluluk projelerini şuanda farklı kulvarlarda da devam ettirmekte. AK Parti Ankara İl Başkanlığı siyasi işler komisyonunda siyasete devam eden Ümit KAYA Yenimahalle`ye hizmet etmeyi hedefliyor.
 

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, KIZILÇAMSİAD Kızılcahamam ve Çamlıdere Sanayi ve İşadamları Derneğinde Genel Sekreterlik görevleri bulunan KAYA iş hayatında da aktif.
 

Ümit Kaya; Kızılcahamam ve Çamlıdere Dernekler Federasyonunda Genel Başkan Yardımcığına getirildi.

Siyasette Yenimahalle İlçe Yönetiminde yürüttüğü, sivil toplum kuruluşlarında yaptığı hizmetlerdeki tecrübeleri ve iş hayatındaki 15 yılı aşkın yöneticilik hayatını yenilikçi,kararlı ve istikrarlı bir şekilde sürekli değişerek ve gelişerek devam etti.

Ankara`nın çeşitli bölgelerine yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde yer bulan Ümit KAYA, topluma hizmet yarışında "Halka hizmet Hakk`a hizmet" sözünü rehber edindiğini söylüyor.


Ümit KAYA
UK Investment Group 
Yönetim Kurulu Başkanı