Ümit Kaya Milletvekilliği için Ankara`yı Arşınlıyor‏

Kaynak: http://beyazgazete.com/haber/2015/2/19/umit-kaya-milletvekilligi-icin-ankara-yi-arsinliyor-2554280.html

 

 

 

Genç ama tecrübeli siyasetçi Ümit Kaya, Ankarayollarında tabir yerinde ise asfaltı aşındırmaya devam ediyor. Teşkilat ziyaretlerine başlayan Ümit Kaya, ilk durağını Güdül İlçe Başkanlığı olarak belirledi. Güdül İlçe Başkanı Muzaffer Yalçın`ı ziyaretinin ardından Ayaş`a geçen Kaya, İlçe Başkanı Hakan Deniz ve Yönetim Kurulu Üyelerine misafir oldu.

Genel seçimler ve siyasi sohbetin arkasından ilçelerin sorunlarına değinen Ümit Kaya, projelerini ana hatlarıyla teşkilat üyelerine anlattı.

AK Parti Beypazarı İlçe Başkanı Ali Çakıroğlu ve teşkilat üyelerini ziyaret eden Kaya, burada da adaylıkla ilgili görüşlerini açıkladı, teşkilat üyelerinin sorularını cevapladı.

Ankara İlçelerinin sorunlarına sahip çıkacak birMilletvekili portresine ihtiyaç olduğunu belirten Ümit Kaya, tüm siyasi parti yöneticilerinin artık Milletin isteklerine göre aday belirleme sistemine geçilmesinin önemine değindi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan`ı makamında nezaket ziyaret eden Kaya, buradan sonra Nallıhan İlçesine geçerek temaslarına devam etti. 

AK Parti Nallıhan İlçe Teşkilatı icra komitesi neredeyse tam kadro Ankara Milletvekili a. Adayı Ümit Kaya`yı karşıladı. 

AK Parti Nallıhan İlçe Başkanı Ertunç Güngör ve yönetimi zorlu soruları ile Ümit Kaya`yı terletmeye çalışsa da, teşkilatın içerisinden gelen Kaya, burada da siyasetçi kimliğini ortaya koyarak göz doldurdu. Ankara`nın ihtiyaç duyduğu Milletvekillerinin tabandan uzak söylemlere sahip olmaması gerekir diyen Kaya, teşkilatların önemine de değindi. 

Siyaset arenasında sahanın tozunu yutmayanların tepeden inme kontenjanlarla halka hizmet edemeyeceğini savunan Ümit Kaya, tercihli seçim sisteminin halkın isteklerini karşılayacağına dikkat çekti. 

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş`ı ziyaret eden Kaya, taşra ilçelerinin hizmet noktasında yalnız bırakılmamasının önemine değindi. Taşraların yalnızlaştırılmaması için projelere ihtiyaç duyulduğunu belirten Ümit Kaya; merkezi değil yerel çözümlerle bölgelerin sorunlarının çözülebileceğinin önemine değindi. 

Programlarına hız kesmeden devam eden Ümit Kaya, milletvekilliği seçimlerinde de iddialı görünüyor.